Kadınların Ekonomik Alanda Güçlenmeleri İçin Önemli Bir Fırsat!

Kadınların ekonomik alanda güçlenmeleri için önemli bir fırsat!

Bu aynı zamanda toplumların gayri safi milli hasılalarının yükselmesi, şirketlerin iş hacminin artması, ülke ekonomisinin büyümesi demek.

Ve siz buna katkıda bulunabilirsiniz.

www.empowerwomen.org Birleşmiş Milletler’in kadınlarla ilgili çalışan kolunun bir parçası.

Bu bir internet sitesi.  Burada kadın meselelerine dair, fırsat eşitliğine dair, ekonomik gelişmeyi destekleyen programlar, iş imkanları, mesleki olarak sosyalleşme platformları var. İş bulmaktan, iş kurmaya, yeni fikirler geliştirmekten, dünyada kadın girişimcilere dair olup bitenleri bilmeye kadar çok geniş bir bilgi paylaşımı var burada. Ekonomik kalkınmanın çözüm ortakları olmamız için araştırmalar, fonlar, girişimciler, tartışmalar bizleri bekliyor.

 

Bu site şu an İngilizce, İspanyolca, Fransızca ve Arapça yayın yapmakta. Bu fırsatlardan bu dillere hakim olanlar yararlanmaktalar. Siteye belli sayıda üye topladığımızda ise tüm bu kaynaklara Türkçe olarak erişebileceğiz. O nedenle lütfen siteye üye olun. Yapmanız gereken,

  • empowerwomen.org adresine girin
  • Sayfanın sağ üst köşesinde kırmızı bir yuvarlak var, içinde JOIN yazan. Oraya tıklayın.
  • Açılan sayfanın sağ tarafındaki kutuda kayıt olabilrsiniz. Sırasıyla, E-mailinizi (Email-username), oluşturacağınız şifreyi (Password), teyit amaçlı bir kez daha şifrenizi (Confirm Password), adınızı (First name), soyadınızı (Last name), cinsiyetinizi (Sex), ülkenizi (Counrty) yazınız. Bunların altında minik bir kare var, ona tıklayınız. Sitenin üyelik koşullarını kabul ettiğinize dair. Yani bilgilerinizi isteyerek paylaştığınıza dair yoksa siteye üye olmak için herhangi başka bir şey gerekmiyor.
  • Kırmızı kutuda Create Account yazan yere tıklayınız.

İşte oldu, artık siz de www.empowerwomen.org sitesine üye oldunuz ve hedefimize ulaşmak için katkınızı yaptınız. Şimdi de arkadaşlarınızla paylaşıp onları da üye olmaları için teşvik edin lütfen. Böylece, Birleşmiş Milletler yeterli sayıya ulaştığımızda siteyi Türkçe olarak da yayına açacak.

Teşekkürler.