Özge Uzun

Guzel-sunucu-Ozge-Uzun-bosandi

Tv Programcısı, yazar, anne…

1979 senesinde Ankara’da doğdu ve ilkokulu yine orada gitti.

1993 senesinde Radyo Vizyon’da çalışan Erhan Konuk sayesinde yayın hayatına girdi.

O dönemlerde TRT spikerlerinin yardımıyla sektöre ait bilgiler edindi.

Ardından sistemli bir şekilde eğitim almak için İstanbul’a geldi. İstanbul’da ilk olarak Alem Fm’de yayın hayatına başladı.

Daha sonra 2001senesinde NTV kanalında seslendirme işine girdi. Bununla beraber TV haberciliği eğitimini alan Uzun habercilik sektörüne geçiş yaptı.

Uzun zaman NTV ekranlarında hizmet veren Uzun, FOX Tv ve CNN Türk’te de spikerlik görevinde bulunmuştur. 2012 senesinde Kanaltürk te sabah programı yapan Uzun, uzun zaman Tv8 ‘de Haftasonu sabah kuşağı programı olan Erken Baskı ’nın ve hafta içi Güzel Bir Gün programlarının sunuculuğunu yapmış 2015 yılının ilk günlerinde TRT Haber kanalına geçmiştir.

Aynı zamanda yazar olan Uzun’un “Sizin Hiç Maviniz Var Mı?” adlı kitabı İnkılap Yayınevi’nden çıkmış ve raflardaki yerini almıştır. Kitap özellikle anne babalardan büyük ilgili görmüştür.

5 yıldır Başkent İletişim Akademisi’nde diksiyon, Spikerlik-TV sunuculuğu konusunda eğitmenlik yapan Özge Uzun  özellikle farklı gelişim gösteren çocuklara ve ailelerine destek konusunda seminerler vermektedir… Dağhan Ve Siva’nın annesidir…

Özge Uzun