Banu Özkan Tozluyurt

201602150131321974 yılında İstanbul’da doğdu. İstek Vakfı Özel Belde Lisesi ve  İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri’ni bitirdi. Ortaokul yıllarında mahallelerindeki bir düğme fabrikasında delikleri kapalı çıkan düğmeleri delerek başladığı iş hayatı lise ve üniversitede ders vererek devam etti. Annesinin de eğitimci olmasının da etkisi var mı bilinmez Eğitmen ve Yönetim Danışmanı olarak iş hayatına devam etti. 1996 – 1999 yılları arasında Peter Senge’den aldığı eğitimlerle Sistem Yaklaşımı, Öğrenen Organizasyonlar ve Takım Halinde Öğrenme Laboratuvarı çalışmalarında bulundu. 2000 – 2004 yılları arasında Türkiye’nin önde gelen mobil telekomünikasyon firması ve ulusal bankasında eğitim yöneticiliği görevlerinde bulundu.

2008 yılından beri kendi eğitim ve danışmanlık firmasında Kişisel Gelişim, Yönetim Kültürü, İletişim Becerileri, Çağrı Merkezi, Sunum Teknikleri konularında eğitimler vermektedir. Yaşam koçluğu sertifikası sahibidir ve bireysel koçluk yapmaktadır. Kadınlara yönelik “Hayalime Dokun” adlı sosyal sorumluluk projesinin yaratıcısıdır.

“Hayat Çocukla Güzel”, “İmza Kızın”, “İmza Karın” “İmza Ben” adlı yayınlanmış kitapları bulunmaktadır. Türkiye’nin ilk blog yazarlarından olup 2005 yılından beri blog yazmaktadır.

Evli ve bir kız çocuğu annesidir.